Advertisements

STEMA ALBANE E DONALD TRUMPIT

Pas një periudhe të gjatë insistimi Trumpi, ia doli që të ketë një stemë të bërë nga mjeshtrit skocezë. Stema e tij ndër të tjera ka edhe shqiponjën e zezë me dy krerë. Ajo simbolizon origjinën e Trumpit, kombësinë e tij të dyfishtë. Ai e ka origjinën nga një familje e vjetër mesjetare skoceze. Kjo ishte arsyeja që iu dha kjo stemë pasi stema të tilla jepen vetëm për skocezët.

Sipas historisë mitike të lashtësisë, Bruti (Briti apo Bryti), një pasardhës apo stërstërnip i Enea Dardanit, emigroi në Britaninë e sotme me një grup trojanësh. I lindën tre djem: Lokrini, Kamberi dhe Albani (Albanaktus). Lokrini u dha emrin Britëve dhe sundoi mbi Britani; Kamberi sundoi në Uells dhe Albani sundoi në atë që u quajt Albania për nder të tij e që sot quhet Skoci.

Një tjetër president i cili e ka prejardhjen nga nëna, prej fisit skocez McClelland dhe me një përzierje nga Uellsi prej babait, është edhe presidenti Bush (i riu dhe i vjetri). Ndoshta nuk ishte rastësi vizita e Bushit në Fushë Krujë, ose Zgërdheshin antik, i njohur nga Ptolemeu si Qyteti i Albanëve (Albanopoli). Ndoshta ishte një himn apo homazh për fisin e vjetër Alban, i cili trashëgoi emrin e Albanëve të Trojës. Linjat e familjeve mbretërore trojane, kanë qenë joshje për mbretërit evropianë, me qëllim që të gjenin prejardhjen nga dyert hyjnore dardane të Ilionit, Trojës.

/Thënie për shqiptarët/Toka Iliro-Pellazge/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close