Advertisements

Policia e Malit të Zi konfiskon 100 emblema të rrejshme të Asociacionit Ndërkombëtar të Policisë (IPA),i dërgoheshin konsullit rus!

Policia kufitare malazeze ka gjetur dhe ka konfiskuar 100 emblema të rrejshme të Asociacionit Ndërkombëtar të Policisë (IPA).

Emblemat janë transportuar në mënyrë të paligjshme në Mal të Zi dhe ato, siç dyshohet, është dashur t’i marrë konsulli i nderit rus Borivoje Gjukiq.

Të mërkurën, siç shkruan e përditshmja Pobjeda, rreth orës një pas mesnate, në vendkalimin kufitar Dobrakovo, në autobusin me targa serbe është gjetur një pako me fletëdalje të rrejshme policore.

Raportohet se policia kufitare dyshonte se Asociacioni Ndërkombëtar Policor po shpërndante ilegalisht emblema të  një organizate nga Serbia në Mal të Zi.

Në emblemat IPA që janë konfiskuar, në bexhin policor, ishte e gravuar mbishkrimi “Russian section”.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close