Advertisements

Veton Surroi:Borrel në Berlin foli për korigjim kufiri në mes Kosovës dhe serbisë

Publicisti Veton Suroi ka shkruar se Përfaqësuesi i Lartë i BE-së Joseph Borrel në një takim me ekspertët evropianë në Berlin ka folur për korigjimin e kufirit në mes të kosovës dhe Serbisë.

Suroi, në një artikull autorial të botuar sot, zbuloi detajet e një takimi që Borrel pati disa javë më parë në Berlin me ekspertë të shquar evropianë.

Në takim, shkroi Suroi, diplomati spanjoll ngriti temën e korigjimit të kufijve, duke pyetur nëse do të ishte një zgjidhje e mirë që Serbia të marrë veriun e Kosovës./proinformacion.com/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close