Advertisements

Në Itali 3 viktima nga koronavirusi

Ka shkuar në 3 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat italiane raportojnë se viktima e tretë është një grua, një paciente e pavionoit të Onkologjisë, e cila ishte e shtruar në një spital në Kremone.

Ndërkohë numri i të prekurve nga virusi është deri më tani mbi 130 në pesë rajone. Ditën e djeshme u shënuan dy viktimat e para. Italia është në një situatë emergjentë, ndërsa në zonën e Lombardisë është urdhëruar mbyllja e të gjitha shkollave.

Janë mbi 50 mijë persona në karantinë në 11 komuna, të cilat janë izoluar. Në dy qytete italiane nuk lejohet hyrja pa marrë leje speciale. Po ashtu jashtë zonës, shumë biznese kanë pezulluar aktivitetet, dhe ngjarjet sportive janë anuluar duke përfshirë disa ndeshje futbolli.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close