Advertisements

PDK ,Xhamajkën ia “hedh në shpinë” Konjufcës!

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka folur për mosnjohjen nga shteti i Xhamajkës duke thënë se e gjithë përgjegjësia i takon ministrit të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca.

Sipas tij, nuk ka rëndësi kush e ka plasuar i pari lajmin.

“Konjufca duhet të kuptojë detyrat që ka, Konjuça e ka bërë publike, le të mbajë përgjegjësitë”, tha ai.

Ndërsa, për sulmin e djeshëm me vezë ndaj zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotit, Bytyçi tha se PDK nuk përkrahë këto veprime.

“Ne nuk i përkrahim këto veprime. PDK ka qenë vetë viktimë të formave tjera të dhunës. Ku zyrtarët tanë jo vetëm qe janë sulmuar me vezë, por edhe u janë djegur veturat familjarëve. Kurti legjitimoi një veprim të tillë, dhe erdhi në pushtet me ato veprime”, tha ai.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close