Advertisements

Kështu mund të bëni karamel bonbone në shtëpi

Karamelët i doni edhe ju,por nëse ju nuk i doni fëmijët tuaj i adhurojnë ato.kjo është mënyra se si ju mund ti bëni vet.

Përbërësit:

2 gota sheqer të bardhë
1 gotë sheqer të kaftë
1 filxhan shurup misri
1 gotë qumësht i kondensuar
500 ml pavlakë/shmand
1 gote gjalpe
1 1/4 lugë ekstrakt vanilje

Përgatitja:
Yndyrose një tigan 30 25 cm. Në një tigan të mesëm hidh sheqerin, sheqerin e kaftë, shurupin e misrit, qumështin e kondensuar, salcë kosi dhe gjalpin . Mbani temperaturën e përzierjes dhe përzieni me termometrin për ëmbëlsira gjatë gjithë kohës. Kur termometri të arrijë 120 ° C, hiqeni enën nga zjarri. Shtoni vaniljen. Transferoni përzierjen në një tigan të përgatitur dhe lëreni që përzierja të ftohet plotësisht. Pasi të jetë ftohur përzierja, preni karamelin në katrorë të vegjël dhe mbështilleni në letër dekorative./proinformacion.com

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close