PUDING ME BANANE

Rrini n’shpi dhe bëhuni kreativ në kuzhinë.Ja një recetë për këtë:

Përgaditja:

3 vezë
1 filxhan sheqer
1 filxhan qumësht
3 banane
1 lugëz esencë vanilje

Udhëzimet:
1 Vezët rrahini, shtoni sheqerin, qumështin dhe esencën e vaniljes.

2 Rrahini mirë të gjitha derisa të fitoni një masë homogjene.

3 Shtoni bananet e prera imët.

4 Masën ziejeni në avull për gjysmë ore derisa të trashet pudingu.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close