Advertisements

Kryetari i bashkisë së Bergamos,Gori konfirmon se ndeshja e Ligës së Kampionëve ishte bomba që shpërtheu bombën e coronavirusit

Ajo që ishte pretenduar se ndeshja e Ligës së kampionëve në mes të Atalantës dhe Valencias ishte gjeneratori i pandemisë së coronavirusit në Itali dhe Spanjë po del të jetë e vërtetë.

Kryetari i bashkisë së Bergamos, Giorgio Gori tha se të gjithë tifozët që morën pjesë në ndeshjen Atalanta-Valencia ishin të infektuar me koronavirus.
Skuadra e Bergamos u takua me valenciasit në 19 shkurt në Milano, në stadiumin San Siro sepse stadioni i tyre nuk përmbushë kushtet në Ligën e Kampionëve.

Ishte një “bombë biologjike” që kontribuoi në përhapjen e virusit në veri të Italisë.
“Pacienti i parë në Itali ishte regjistruar në 23 shkurt dhe ne nuk e dinim se çfarë po ndodhte. Virusi ishte midis nesh, dhe ne nuk e kishim idenë se 40,000 njerëz nga San Siro ishin infektuar. Virusi u transmetua nga një person në tjetrin. Njerëzit vinin në grupe dhe pati kontakte fizike, “konfirmoi Giorgio Gori.

Të gjithë ata që ishin në lojë ishin të infektuar. Futbolli ishte fajtori për gjithçka.
Lombardia, pjesë e së cilës është Bergamo, është zona më e rrezikuar në planet./proinformacion.com/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close