Advertisements

Kuvendi voton rrëzimin e qevrisë Kurti

Pas një debati të gjatë dhe të ashpër në Kuvendin e Kosovës ,në orët e vonshme të mbrëmjes rreth orës 23 00,deputetët me shumicë votash kanë votuar pro mocionit të LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti ,pjesë e së cilës ishin edhe vetë ata.

nga 117 deputetë të pranishëm në sallë 82 deputetë votuan për mocionin ndërsa 32 kundër dhe një abstenim.

Me këtë ka rënë kjo qeveri e koalicionit LVV-LDK,mocion i ndërmarrë nga parneri i koalicionit ,pas siç thanë ata shkarkimit të Agim Veliut si ministër i brendshëm,gjë e cila qoi në ndarje dhe përçarje të koalicionit./proinformacion.com/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close