Pep Guardiola dhuron 1 milion euro në luftimin e coronavirusit

Pep Guardiola ka dhuruar një milionë euro për të ndihmuar në blerjet e furnizimeve mjekësore në luftën kundër koronavirusit në shtëpinë e tij, në Kataloni.

Një deklaratë nga Kolegji i Mjekësisë në Barcelonë konfirmoi kontributin e trajnerit të Manchester Cityt në fushatën Angel Soler Daniel.

Dhurimi do të shkojë për blerjen dhe prodhimin e furnizimeve dhe pajisjeve mjekësore për të ndihmuar në trajtimin e Covid-19 në këtë zonë.

Pep Guardiola ka lindur në Kataloni, dhe pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar te kjo skuadër.

Në vitin 2008 ai mori drejtimin e kësaj skuadre, duke arritur suksese historike.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close