Advertisements

Tre persona nga Deçani janë arrestuar të mërkurën,shisnin miell ilegalisht

Tre persona nga Deçani janë arrestuar  të mërkurën nga Policia e Kosovës pasi kanë shitur miell ilegalisht dhe me çmim të lartë.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në fshatin Carrabreg i Epërm në Deçan, njofton policia në raportin 24 orësh.
“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj  kosovarë pasi të njëjtit janë hasur duke shitur miell në mënyrë ilegale pa biznes të regjistruar dhe me çmim të lartë”, thekson raporti.

Ndërkohë bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe inspektorët komunal dhe  të ATK-së.
Në konsultim me prokurorin të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close