Arrijnë edhe Europën, një burrë vdiq në Spanjë pasi u thumbua nga ato

Mediat dhe expertët kishin paralajmëruar se një lloj grerëze nga Azia e cila është dhe quhet “vrasëse”ka filluar të vendoset edhe në Amerikë dhe Europë..

Tani ato edhe në vepër kanë “arsyetuar” emrin e frikshëm që kanë sepse raportohet sse një burrë nga veriperëndimi i Spanjës ka vdekur pasi është thumbuar nga një grerëz e tillë.

Burri pesëdhjetë e katër vjeç u thumbua në vetull ndërsa ishte mbështet në një fole të grerëzave në tokat e tij.

Insekti i rrezikshëm, i gjatë pesë centimetra, u zbulua për herë të parë në shtetin amerikan të Uashingtonit fundjavën e kaluar.https://wp.me/p6IbJc-ASU

Sipas mediave amerikane, këto dëmtues janë në gjendje të shkatërrojnë një zgjua të tërë pemëtarinë në vetëm disa orë, dhe ato janë aq të rrezikshme sa që vrasin deri në pesëdhjetë njerëz në vit në Japoni.

/proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close