Ka ndërruar jetë këngëtarja e njohur Betty Wright

Autorja e hiteve ‘The No Pain’  dhe ‘Tonight is the Night’  ndërroi jetë të dielën në mëngjes, konfirmoi mbesa e saj Bella, shkruan DailyMail.

“Unë e humba tezen time këtë mëngjes …. dhe tani gjendja ime ka ndryshuar …. fle e qetë Betty Wright. Fluturo lartë engjëll” shkroi ajo.

Mbesa e saj nuk tregoi shkakun e vdekjes.

Wright – emri i vërtetë Bessie Regina Norris – është e njohur me influencën e saj në artistë të muzikës R ‘n’ B dhe rap. Lindur në Miami, Florida, ajo u mori famë në 1971 me hitin e saj ‘Clean Up Woman’. Wright ishte vetëm 18 vjeç në atë kohë.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close