Ultimate magazine theme for WordPress.

Greqia mbi 40 gradë celzius

Temperaturat ekstremisht të larta, veçanërisht për këtë kohë të vitit, do të mbizotërojnë në Greqi gjatë gjithë kësaj fundjave, në disa zona që arrijnë deri në mbi 40 gradë Celsius, përpara se të bien gradualisht nga e hëna dhe veçanërisht të martën, më 19 maj, sipas shërbimit të motit të Observatorit Kombëtar të Athinës, meteo.gr.

Devijimi nga temperaturat mesatare për sezonin pritet të kalojë 10 gradë Celsius dhe do të jetë më i madhi i regjistruar në të gjithë planetin në ditët në vijim.

Temperatura shumë të larta janë regjistruar tashmë në Mesdheun Lindor në periudhën e dytë 10-ditore të majit.

Masat e ngrohta ajrore do të qëndrojnë mbi Greqi deri të hënën, kur ato do të fillojnë të lëvizin drejt lindjes.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close