Ultimate magazine theme for WordPress.

Spanja paralajmëron rikthimin e futbollit në La Ligës në qershor

Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez.

Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ndonëse La Liga ende nuk ka konfirmuar datën përfundimtare.

Lojtarët e kësaj lige kanë nisur stërvitjet në grupe të më pak se 10 personave gjatë kësaj jave.

“Spanja ka bërë atë që është dashur dhe tani horizontet e saj janë duke u hapur për secilin. Ka ardhur koha për të rikthyer aktivitetet e përditshme”, ka thënë Sanchez.

“Nga 8 qershori, La Liga do të rikthehet”.

Spanja është një prej vendeve të prekura më së keqi nga koronavirusi i ri.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ky shtet ka regjistruar mbi 200,000 persona të infektuar dhe mbi 28,000 të vdekur me këtë virus.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close