Ultimate magazine theme for WordPress.

Në Libi vritet mercenari serb nga Kosova pjestarë i paramilitarëve rusë

Në mediat sociale të Turqisë si dhe disa vendeve arabe , se  javën e kaluar në luftime afër Tripolit të Libisë është vrarë një pjesëtar i grupit paramilitar famëkeq “Vagner” Aleksa Gjuriq (Aleksa Djuric) i cili po luftonte në një nga fraksionet ushtarake kundërshtare të forcave qeveritare.Merret vesh se Gjuriq ishte serb nga Kosova, i cili kishte marrë pjesë edhe në luftën okupuese serbe në Kosovë gjatë vitit 1998 – 1999. Këtë e dëshmojnë edhe fotografi të botuara në këto media./proinformacion.com/

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close