Thaçi:”Kurti dhe grupi i tij,para dretësisë”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një vizitë që kishte në Odën Ekonomike të Kosovës, ka komentuar edhe për zhvillimet politike në vend.

Presidenti Thaçi duke u përgjigjur në pyetjet rreth deklaratave të kryeministrit në detyrë lidhur me kërkim dorëheqjen e tij, ka thënë se Kurti ka ardhur me yryshin për ta shkarkuar presidentin, por po shkon para tij.

Thaçi ka thënë se tash është koha që Kurti dhe grupi i tij, Sveçla, Vitia dhe Haxhiu duhet të përballen me drejtësinë dhe të japin përgjegjësi për shkeljet e tyre dhe për aktivitetet kriminale politike të kundërligjshme që kanë pasur gjatë kësaj kohe.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close