“Agresion flagrant”

Një dronë turk sulmoi dhe vrau dy pjesëtarë të Gardës Kufitare Irakiane dhe shoferin e automjetit ku ndodheshin, njoftoi sot ushtria Irakiane.

Sulmi ndodhi në verilindje të vendit në zonën e Sidakan në Irak, afër kufirit me Turqinë dhe Iranin, raporton Reuters.

Ushtria irakene e quajti sulmin një “agresion flagrant”.

/Prgatiti proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close