Moti sot në Kosovë (13 gusht)

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm. Gjatë ditës, në disa vende moti do të jetë me diell dhe vranësira, por në disa vende parashihet të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë i lartë, kryesisht në orët e mesditës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close