As numri i lartë i infeksioneve,as vdekjet nga virusi Corona, nuk i ndal dasmat në Kosovë!!

Pavarësisht rritjes enorme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja të koronavirusit, kosovarët nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së këtij infeksioni.

Dje, Policia e Kosovës intervenoi në fshatin Samadraxhë të Suharekës, në të cilën po mbahej një aheng familjar e ku ishin të ftuar shumë persona.

Siç është bërë e ditur në raportin 24 orësh, në ketë aheng janë takuar diku rreth 50 deri në 60 persona.

Në konsultim me prokurorin rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Njëjtë ndodhi edhe në Rogovë të Gjakovës.

Atje dikush organizoi aheng me 70 të ftuar, duke rrezikuar kështu përhapjen masive të virusit.

Të gjithë të pranishmit janë shpërndarë nga Policia e Kosovës, teksa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close