Vlora Çitaku reagon pas caktimit të takimit mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington

SHBA-të kanë caktuar datë të re për takimin mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington, teksa emisari special i presidentit Trump për dialogun, Richard Grenell njoftoi se liderët e dy vendeve do të takohen më 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë.

Në lidhje me këtë, ka reaguar ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, shkruan lajmi.net.

Ajo ka falënderuar SHBA-të për mbështetjen  e saj në drejtim të shteteve të pavarura dhe demokratike.

“Richard Grenell dhe Robert O’Brien njoftuan për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Faleminderit që siguroni se shtetet e lira dhe demokratike mund të mbështeten gjithnjë tek SHBA-të”, ka shkruar ajo.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close