Franca ndalon tubimet me më shumë se 10 persona

ATSH-AFP/ – Grumbullimet e më shumë se 10 personave janë të ndaluara në Paris, nëse nuk garantohen gjestet mbrojtëse, njoftoi sot Prefektura e Policisë.

“Vënia e detyrueshme e një maskë mbrojtëse, tashmë në fuqi në disa rajone në kryeqytet, nga e shtuna ora 20:00 do të shtrihet edhe në një pjesë të Champs-Elysées dhe në zonën e muzeut të Luvrit në veçanti”, sipas të njëjtit burim.

“Nëse situata epidemiologjike do të përkeqësohet përsëri, vënia e një maskë mund të bëhet e detyrueshme në të gjithë kryeqytetin”, vazhdoi policia.

Kryeministri Jean Castex u bëri thirrje të martën francezëve që të tregohen të përgjegjshëm, për të shmangur rifillimin e epidemisë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close