Gerard Pique:Turp si humbëm nga Bayerni,unë jam i pari që regjistrohem për të shkuar

Stoperi i Barcelonës, ​​Gerard Pique, natyrisht, ishte shumë i zhgënjyer nga performanca e skuadrës së tij kundër Bayern Munichit.
Katalanasit pësuan një debakël të paparë dhe një humbje 2: 8.
Reagimi i parë i Pique pas ndeshjes ishte se ai dhe shokët e tij të skuadrës ishin të turpëruar.

“Ishtë një ndeshje e tmerrshme! Ndjehemi katastrofik, kjo është turp! Kjo është fjala e duhur. Ju nuk mund të luani si kjo dhe të garoni, kështu që kjo nuk është ndeshja e parë, e dytë ose e tretë,” dha Pique .

Pastaj ai njoftoi ndryshimet dhe e vuri veten të parin:

“Klubi ka nevojë për ndryshime në disa nivele. Unë nuk po flas për lojtarët ose trajnerin. Ne kemi prekur fundin! Unë jam i pari që regjistrohem për të shkuar. Ne duhet të shohim njëri-tjetrin në sy dhe të shohim se çfarë është më e mira për Barcelona,” nënvizoi Pique .

/proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close