Xhaçka për situatën në Kakavijë: Po vijon komunikimi për lehtësimin e procedurave

/ATSH/ Forcat e Armatosura po vijojnë të ndihmojnë qytetarët në Kakavijë që janë në pritje të kalojnë kufirin grek që prej ditës së premte.
Gjithashtu autoritetet diplomatike janë në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për lehtësimin e procedurave.
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, bën të ditur se, “autoritetet diplomatike janë në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për lehtësimin e procedurave”.
“Forcat e Armatosura e kanë gdhirë me qytetarët që qëndrojnë në radhë në Kakavijë duke ofruar ndihmë shëndetësore, ndihma ushqimore, ujë të pijshëm dhe asistencë për higjienën sanitare në terren. Forcat e Armatosura në krye të detyrës”, bën të ditur Xhaçka.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close