Drejtori i Emergjencës Basri Lenjani, pozitiv ndaj koronavirusit

Në radhën e punëtorëve shëndetsor në Kosovë edhe drejtori i Klinikës Emergjente në QKUK në Kosovë, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus Ai së bashku me gruan e tij dhe njërin nga fëmijët e tij janë të infektuar.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai në “Info Pandemia” në RTK.Punëtorët shëndetsor janë një nga kategoritë më të expozuara ndaj coronavirusit dhe është vitale që ata të mos preken nga ky virus.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close