Konfirmohet:Talat Xhaferi mbetet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Në konferencën e sotme për shtyp pas takimit me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti  lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka konfirmuar se Talat Xhaferi mbetet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut .

“Ne u pajtuam që Talat Xhaferi të mbetet kryetar i Kuvendit”, tha Zaev.

Poashtu sipas marrëveshjes së arritur në mes LSDM-së dhe BDI-së në kryeministër do të jetë Zoran Zaev, ndërsa në 100 ditët e fundit kryeministër do të jetë nga radhët e BDI-së.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close