Në qytetin zviceran të Oltenit bie shi prej çokolate.

/ATSH-ANSA/ – Prishja e një sistemi makinerish për prodhimin e çokollatave bëri që në qytetin zviceran të Oltenit të binte shi prej kakaoje.

Ngjarja në qytetin midis Zyrihut dhe Bazelit habiti kalimtarët, të cilët vunë re një shtresë të hollë pluhuri kafe që mbulonte makinat.

”Ishte një shi i imët prej kakaoje, krejtësisht i padëmshëm”, theksuan banorët.

Misteri është zbuluar.

Ka qenë një defekt i përkohshëm i sistemit të ventilimit ftohës në uzinën ”Lindt” në Olten, ku prodhohet çokollata e njohur.

Kjo rezultoi në një rrjedhje pluhuri kakaoje që era e shpërndau në zonat përreth, duke ngjallur një habi te banorët.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close