Moti sot në Kosovë (21 gusht)

Pas reshjeve të shumta të shiut që kanë përfshirë vendin, situata meteorologjike po shkon drejt stabilizimit.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që për tre ditët në vijim moti do të jetë i mirë.

Të premten dhe të shtunën do të jetë mot me diell i shoqëruar me vranësira dhe me erëra të lehta dhe pa reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-31 gradë Celsius.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close