Këshilltari për siguri i SHBA-ve ka konfirmuar datën dhe shtyrjen e takimit Kosovë-Serbi në Washingotn

Mediat në Prishtinë njoftojnë se Zëdhënësi i Këshillit për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Ullyot, e ka konfirmuar se takimi në mes të Kosovës dhe Serbisë i paraparë të mbahej me 2 shtator në Washington është shtyrë për datën 4 shtator.

Këshilltari për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien ka ftuar liderët e Serbisë dhe Kosovës në Washington për datën 4 shtator. Bisedimet janë shtyrë për dy ditë për shkak të agjendës”, ka thënë ai.

Ai tutje ka shtuar se SHBA’ja mezi pret vazhdimin e bisedimeve, duke specifikuar se temat ekonomike janë baza drejt avancimit në procesin e paqes mes Kosovës dhe Serbisë.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close