Moti në fundjavë

Ditëve të fundjavës do të vazhdojë të mbajë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, derisa temperaturat maksimale do të rriten edhe mbi 30C, bën të ditur Prishtina Weather.

Shërbimi i meteorologjisë njofton se nga fillimi i javës së ardhshme mbi rajon pritet kalimi i një fronti të ftohtë nga Evropa Qendrore, që sjellë kushte për zhvillime të rrebesheve me shi dhe bubullima, kryesisht orëve të pasdites.

Parashikimi për periudhën 22-26 gusht:

22.08 – Nxehtë, kthjellët dhe me diell.

23.08 – Kryesisht me diell dhe nxehtë. Pasdite rreth viseve malore mundësi për zhvillim të ndonjë rrebeshi shiu.

24.08 – Paradite kryesisht me diell. Pasdite do të ketë zhvillime të vranësirave, e priten mundësi për rrebeshe shiu me bubullimë.

25.08 – Kryesisht me vranësira. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe shiu dhe bubullima.

26.08 – Vranësira dhe intervale me diell. Nga mesdita mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat e ajrit do të luhaten brenda vlerave mesatare, në fundjavë do të vazhdojnë të rriten, e në ditët e para të javës së ardhshme në rënie të lehtë. Minimalet nga 14C deri në 16C, ndërsa maksimalet nga 32C në fundjavë, zbresin në 26C, ditë të para të javës në vijim.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close