Ndeshja Lincoln – FC Prishtina nuk do të zhvillohet

Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, nuk do të zhvillohet sot.

Skuadra e FC Prishtinës nuk është paraqitur në stadium për të zhvilluar ndeshjen e cila është dashur të fillojë nga ora 18:00.

E gjitha kjo pasi skuadrës nga kryeqyteti i Kosovës i kanë rezoltuar tetë lojtarë pozitivë me COVID-19, duke bërë që vetëm dhjetë lojtarë t’i ketë në dispozicion për këtë ndeshje.

FC Prishtina ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me UEFA-n për të gjetur një zgjidhje.

Tani i mbetet shtëpisë më të madhe evropiane të futbollit për ta vendosur fatin e këtij takimi, i cilu u shty për të dytën herë shkaku i COVID-19.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close