Ramush Haradinaj(AAK) :Për postin e presidentit nuk e prishim koalicionin

Kryetari dhe i kandiduari për president nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk e ka ndërmend prishjen e koalicionit me LDK-në në rast se të hënën nuk merren vesh me partinë e koalicionit qeverisës.

Ish-kryeministri ka shuar dilemat për prishjen e mundshme të koalicionit me LDK-në për shkak të postit të Presidentit, pasi sipas tij, do të vjen koha kur do të flasin për këtë post, transmeton Indeksonline.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close