Vuçiq:Po,është shtyrë takimi në Washington

Është shkruar këtyre ditëve se dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë është shtyrë nnga data e paraparë për tu mbajtur.Është data 3 dhe 4 ditët kur do të mbahet takimi në mes kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë Aleksander Vuçiq.Këtë e ka konfirmuar edhe vet presidenti serb Vuçiq duke folur në studion e TV Prva të Beogradit.

Sipas Vuçiqit ,kjo shtyrje vjen për shkak të përgatitjes më të mirë të takimit si dhe mundësisë që aty të merr pjesë edhe presidenti amerikan Donald Trump.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close