Barku i sheshtë vjen nga kjo pije para gjumit

Ndryshimet në stilin e jetesës dhe zakonet e varfëra të të ushqyerit kontribuojnë për të mbledhur toksina të dëmshme dhe trupi kërkon ndihmën dhe mbështetjen tonë për t’u detoksifikuar.

Ju mund ta filloni ditën duke bërë një pije detoks 100% natyrale, që do të eliminojë të gjithë toksinat nga trupi dhe do t’iu sigurojë ushqyesit esencialë që do të rrisin sistemin imunitar dhe metabolizmin.

Duke bërë kështu, trupi juaj do të shpërbëjë dhe do të përthithë më mirë ushqyesit nga ushqimi dhe si rezultat, ju nuk do të shtoni në peshë. Pija detoks do të largojë edhe dhjamin e grumbulluar në pjesën e barkut dhe që lidhet edhe me një sërë problemesh shëndetësore, si: sëmundje kardiovaskulare, diabeti i tipit II dhe presioni i lartë i gjakut.

Mund të provoni tani këtë recetë të bërë në shtëpi dhe të vëreni rezultatet.

Përbërësit:

Limon – ½

Kastravec – 1

Xhenxhefil i grirë – 1 lugë çaji

Majdanoz-1 tufë

Ujë i pastër – 1/3 filxhan çaji

Përgatitja

Futini të gjithë përbërësit në një procesor ushqimi ose blender dhe përziejini.

Sigurohuni që të arrini një përzierje homogjene të butë.

Pijeni pijen e përgatitur përditë dhe pikërisht para se të shkoni të flini.

Do të vëreni një reduktim të dukshëm të yndyrës në zonën e barkut dhe të belit brenda disa javësh pas një konsumimi të rregullt.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close