UEFA Champions League: Bayerni mposhtë Paris Saint-Germain dhe bëhet për herë të gjashtë kampion europian

Lojtarët e Bayern Munichut janë kampionët e rinj evropianë pasi mposhtën në Estádio da Luz in Lisbon ,Paris Saint-Germain në finalen e madhe – me rezultatin 1: 0 (0: 0).

Heronjtë e bavarezëve ishin Kingsley Koman, i cili shënoi një gol në minutën e 59-të, si dhe Manuel Neuer, i cili i ndaloi lojtarët e PSG të shnonin me disa ndërhyrje.

Bayern u bë kampion evropian për herë të gjashtë në histori, dhe Paris Saint-Germain do të duhet të presë për trofeun e parë të paktën deri në sezonin e ardhshëm.

/Përgatitur nga proinformacion.com

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close