Haradinaj:Unë meritor për përafrimin e dy krahëve politik të pasluftës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës thotë se “nuk kam dashtë me i ndihmu ndarjes së mëtejme të shqiptarëve dhe acarimit të marrëdhënieve të brendshme në Kosovë. Kam pas dëshirë të jap opsione tjera që mos të shkojmë kah barikadimi, kah ndarja e popullit në atë kohë”.

“Vlerësova në atë kohë se më mirë është me i dhanë Kosovës një qeveri dhe institucione të shumicës shqiptare, por dhe një bashkëpunimi me LDK-në dhe Presidentin Rugova” – ka deklaruar Haradinaj për Indeksonline.

Nëse e konsideron veten meritor për përafërimin e dy krahëve politik të pasluftës, Haradinaj pa modesti përgjigjet pozitivisht.

“Besoj që po. Besoj që është një kontribut i madh ajo që kam bërë atëkohë. Për atëkohë ka qenë revolucionare, tani është ndryshe, por atëkohë ka qenë revolucionare”.

Haradinaj ka qenë bashkëpunëtor i Presidentit historik Ibrahim Rugova pas zgjedhjeve të vitit 2004 ku atëkohë ishte emëruar kryeministër i qeverisë së atëherëshme të Kosovës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close