Raporti më i fundit i OBSH-së mbi pandeminë thotë se përhapja e virusit corona po ngadalëson

Sipas njoftimit të fundit nga OBSH pandemia e koronavirusit është ende duke u përhapur, por rritja e numrit të infeksioneve të reja dhe vdekjeve si pasojë e covid 19 është ngadalësuar në përmasa globale.

Me përjashtim siç raportohet të Azisë Juglindore dhe Mesdheut Lindor.

Në një raport të fundit për pandeminë të lëshuar të hënën, OBSH tha se Amerika e Veriut dhe ajo e Jugut mbeten rajone të goditura më keq, me gjysmën e infektuar rishtazi mbi 1.7 milion dhe 62 përqind të 39.240 vdekjeve të konfirmuara javën e kaluar janë pasojë e kovid 19.

Javën e kaluar, numri i të infektuarve ran me katër përqind krahasuar me një javë më parë, ndërsa numri i vdekjeve u ul me 12 përqind, njofton WHO, përcjell Reuters.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close