Mashtrim me viza, arrestohet një person në Prishtinë

Një mashtrim me viza ka ndodhur në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë.

Policia e Kosovës kanë njoftuar se një person ka rënë pre e mashtrimit për një vizë gjermane. Atij i ishin marrë 1 mijë e 200 euro për rregullimin e një vize gjermane.

Policia ka arritur ta arrestoj personin që mashtroi për rregullimin e vizave.

Gjithë kishte ndodhur në fillim të qershorit.

“Rr. Muharrem Fejza, Prishtinë 02.06.2020 – 19:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është mashtruar nga i dyshuari mashkull kosovari cili i ka premtuar se do t’ia rregullojë vizën gjermane dhe i ka marrë shumën prej 1200 euro dhe më nuk i është përgjigjur”, thuhet në raportin policor.

I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close