Vazhdojnë protestat në Bjellorusi kundër Lukashenkos

Në Minsk kanë vazhduar protestat për ditën e 17 me radhë në kundërshtim të rezultatit zgjedhor të zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën më 9 gusht. Protestuesit kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit Lukashenka.

Ky i fundit ka kërcënuar edhe me forcë protestuesit,përderisa forcat e rendit kanë vaazhduar me bastisjen dhe arrestimin e opozitarëve.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close