Ramush Haradinaj kërkon që Mustafa ta disiplinojë Lutfi Hazirin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka folur rreth rolit të tij në procesin kur në Uashington dhe Bruksel do të mbahen takimet e radhës të dialogut.

Ai në Pressing të T7 ka thënë se nuk e ka frikën e amerikanëve sikur Albin Kurti sa ishte kryeministër, por droja e tij e vetme është mbrojtja e interesave të shtetit.

“Ndoshta është paranojë imja, por problemi është te ne, se çka po dëshirojmë. A po mbrohet interesi i vendit duke pasur parasysh faktin se rrugën deri në Kosovën e lirë? Ata që na përfaqësojnë duhet të jenë shumë të kujdesshëm dhe të mos bëjnë gabime”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka pranuar se e urren tavolinën e bisedimeve dhe se nuk dëshiron të marrë pjesë aty, derisa ka shtuar se ai dhe presidenti Hashim Thaçi nuk janë spektatorë në procesin e dialogut.

Haradinaj ka folur edhe për deklaratën e Lutfi Hazirit për shkëmbim territoresh me Serbinë, duke porositur kryetarin e LDK-së Isa Mustafa që ta disiplinojë nënkryetarin e partisë së tij.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close