Delegacioni i Serbisë në Uashington,i prirë nga Vuçiqi

Katër politikanë do ta përfaqësojnë Serbinë në takimin e 4 shtatorit në Uashington, konkretisht në Shtëpinë e Bardhë.

Gazeta e njohur, “Danas” ka treguar emrat që ta përfaqësojnë Beogradin zyrtar në këtë takim, i cili do të jetë më shumë i karakterit ekonomik, transmeton Indeksonline

Prijës i grupit padyshim se do të jetë presidenti, Aleksandër Vuçiq, kurse me të janë edhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq, Ministri i Financave, Siniša Mali dhe Kryetari i Dhomës së Tregtisë, Marko Čadež.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close