Moti sot në Kosovë (2 shtator)

Gjatë këtyre dy ditëve të vjeshtës meteorologjike vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm. Riga lokale shiu priten në disa pjesë veriore të Dukagjinit, derisa pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e vranësirave dhe intervaleve me diell.

Të enjten do të ketë shi me intensitet të ulët edhe në pjesën e rrafshit të Kosovës, i përcjellë me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të luhaten ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close