Mediat serbe:Presidentit të Serbisë i janë dorëzuar mbi tavolinë letra për njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Mediumet e njohura serbe si Blic dhe B92 kanë thënë se presidentit të Serbisë i janë dorëzuar mbi tavolinë letra për njohjen e pavarësisë së Kosovës.

B92.net dhe Blic.rs duke iu referuar burimeve të tyre shkruajnë se kjo ka ndodhur që në fillim të takimit.

“Gjithçka është përgatitur më herët, shqiptarët e kanë ditur”, citohet të ketë thënë ky burim për Blic.rs.

Bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë kanë nisur sot e do të vazhdojnë edhe nesër. Sipas administratës amerikane, temë sot do të jenë çështjet ekonomike, kurse për nesër është thënë se mund të jetë çdo gjë për çka palët pajtohen.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close