Isa Mustafa: Marrëveshja, edhe një dëshmi e miqësisë Kosovë – SHBA

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë në Uashington ndërmjet liderëve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kosova është e bekuar me miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo u dëshmua edhe një herë sot, me nëshkrimin e marrëveshjes së negociuar nën drejtimin e Shtëpisë së Bardhë. Si Kryetar i LDK-se, dëshiroj te falënderoj Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe sidomos presidentin Trump për angazhimin e tij në arritjen e marrëveshjes”, ka shkruar Mustafa në profilin e tij në Facebook.

Ai ka përgëzuar edhe kryeministrin Avdullah Hoti dhe Qeverinë e Kosovës për siç e ka cilësuar ai “këtë arritje të madhe në interes të Republikës së Kosovës”.

Marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë u nënshkrua në Zyrën Ovale në prani të presindetit amerikan, Donald Trump. Kjo marrëveshje u tha se ka të bëjë me normalizimin ekonomik ndërmjet dy vendeve.

Presidenti Trump tha se me nënshkrimin e kësaj marrëveshjeje është bërë përparim i madh për bashkëpunimin ekonomik Kosovë-Serbi.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close