Trump:do të ketë njohje të tjera t[ shtetit të Kosovës

Reagime të njëpasnjëshme ka bërë presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas marrëveshjeve me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai ka thënë se vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit është një lajm i rëndësishëm.

Mes tjerash ai ka paralajmëruar edhe njohje të tjera do të ketë nga kombet islamike për të njohur Kosovën.

“Një ditë tjetër e shkëlqyer për paqen me Lindjen e Mesme – Kosova me shumicë myslimane  dhe Izraeli  kanë rënë dakord të normalizojnë lidhjet dhe të vendosin marrëdhënie diplomatike. Ju lumte! Më shumë kombe islamike dhe arabe do të ndjekin së shpejti!”, ka shkruar Trump në Facebook.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close