Deputeti ,Hoxha: PDK mund të votojë rrëzimin e qeverisë Hoti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga Partia Demokratike e Kosovës, Sejdi Hoxha tha PDK mund të votojë rrëzimin e qeverisë Hoti.

Ai sot në emisionin IMaZH në RTK tha se Delegacioni i Kosovës që mori pjesë në marrëveshjen e Uashingtonit ka rëshqitur nga qëllimet e saj.

Hoxha vlerësoi se Partia Demokratike e Kosovës i konsideron zhgënjyese zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi. Pritjet e mëdha qytetare dhe të PDK-së për një marrëveshje finale që garanton njohjen e ndërsjellë, janë kthyer në një proces pa afat dhe me kompromise nga ana e delegacionit shtetëror të Kosovës.

Ndryshe PDK do të kërkoj seancë të jashtëzakonshme në ditët e ardhshme.

 

Autor: RTKlive

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close