Djali i legjendës Michael Schumacher “debuton” në Formula 1

Mick Schumacher pritet të debutojë në Formula 1 në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Toskanë.

Duke qenë djali i legjendës së Ferrarit, Michael, nga ai priten gjëra të mëdha, ndërkohë që 21-vjeçari është duke garuar për titullin e Formula 2.

Sipas mediumit gjerman, RTL, ai do të bëjë një stërvitje të lirë në Mugello. Gara e kësaj fundjave shënon konkurrimin e 1.000-të të Ferrarit në Formula 1 dhe prezenca e një Schumacheri, padyshim se do të tërheqë interesim të madh.

Akoma nuk dihet se cilin bolid do ta drejtojë Mick, ndërsa ekipet e lidhura të Ferrarit, Haas dhe Alfa Romeo, janë opsione reale.

Ndërsa drejtimi i një Ferrari padyshim se do të ishte një deklaratë e madhe nga skuderia italiane që po kalon nëpër një krizë.

Madje, drejtori i ekipit, Mattia Binotto, tashmë ka folur për aftësitë e gjermanit dhe mundësitë e angazhimit te kokëkuqja në rast se zhvillohet në nivelin e duhur.

Shumëkush në Formula 1 shpreson që Mick të përsëritë suksesin e babait të tij, i cili mban rekordin e titujve në këtë sport.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close