Foto e parë e Navalnyt nga spitali në Gjermani pas helmimit

Alexei Navalny, udhëheqësi i opozitës ruse, ka postuar një foto në Instagram, për herë të parë që kur u trajtua në një spital në Berlin, pasi u helmua me novichok.

Në foto shihet Navalny i ulur në një shtrat spitali, i rrethuar nga gruaja dhe fëmijët e tij dhe me mesazhin që tani është në gjendje të marrë frymë vetë.

“Përshëndetje, këtu është Navalny. Më mungoni të gjithë. Unë ende vështirë se mund të bëj asgjë, por dje mund të merrja frymë vetëm gjatë gjithë ditës – në përgjithësi e bëra. Nuk kam përdorur ndonjë ndihmë të jashtme, madje as valvulën më të thjeshtë në fytin tim. Më pëlqente, mahnitëse dhe një proces i nënvlerësuar, “shkroi Navalny.

Më herët, zyrtarët gjermanë thanë se Navalny i zbuloi prokurorit se çfarë planifikon të bëjë kur të shërohet.

“Ai nuk ka ndërmend të jetë në internim në Gjermani. Ai dëshiron të kthehet në shtëpi në Rusi dhe të vazhdojë misionin e tij,” zbuloi një zyrtar gjerman i sigurimit./proinformacion.com

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close