Eulex bastisë zyrat e OVL të UÇK-së,njoftohet se mund të jetë arrestuar edhe kryetari Ngucati

Zyrat e OVL-UÇK-së janë rrethuar dhe janë bastisurë nga zyrtarë policorë të EULEX-it.

Aty janë parë disa policë të cilët janë futur edhe brenda zyreve ende nuk dihet arsyeja.

Njoftohet se është arrestuar edhe kryetari i  OVL të UÇK Hysni Ngucati,për tu dërguar më pastaj në Hagë!

Lajmin e ka konfirmuar, avokati i kësaj organizate, Tomë Gashi, përmes një postimi në Facebook.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close