Zëdhënësja e Kremlinit, Zaharova: Në agjendën e KS për muajin tetor do ta vendosim edhe Kosovën

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Rusisë, Maria Zaharova, ka thënë se përgjatë presidencës ruse në Këshillin e Sigurimit do të diskutohet për situatën në Kosovë, Siri, Yemen si dhe gjithashtu edhe për Lindjen e Mesme.

“Bashkë me çështje tjera të rëndësishme në agjendën e Këshillit të Sigurimit për muajin tetor do të diskutohet edhe për situatën politike dhe aspektet humanitare në Siri, Kosovën, Lindjen e Mesme, zhvillime në Yemen”, ka thënë Zaharova.

Ajo ka treguar se gjatë këtij sesioni të tetorit do të diskutohen edhe tema të tjera.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close